Keresés befejezése

Keresett szó: csipkebogyó

Immunrendszeri egyensúly megőrzésének praktikái a téli hónapokra

A téli időszakban, különösen a változékony (hirtelen felmelegedés, lehűlés) időjárás miatt nagyobb fertőzésveszélynek vagyunk kitéve. Vírusok és baktériumok széles spektruma kering a levegőben, melyek legtöbbször a légutakat veszik célba. Hogyan előzhető meg a légúti betegségek kialakulása? Mit tegyünk a rendszeres visszaesés megakadályozása érdekében?

Csipkebogyó

Talán különösnek tűnik, hogy a csipkebogyó a több mint 100 féle rózsafaj egyikének, a gyepűrózsának –más néven csipkerózsának - termése. Napjainkban magas C-vitamin tartalma miatt fogyasztják tea, valamint étrend-kiegészítő formájában.

Hogyan kezeljük a torokfájdalmat?

A felső légúti fertőzések átlagban évente 5-6 alkalommal jelentkeznek és többnyire a téli időszakban, illetve az évszakváltások idején. Az alábbiakban áttekintjük a torokfájás természetes gyógymódjait és a megelőzés lehetőségeit.

A lúgosítás gyakorlata (1. rész)

A lúgosítás módszerei közt számos változatot megkülönböztethetünk, amelyek azonban élesen nem különíthetők el egymástól. Legyen szó bármelyik módszerről, az étkezés – különösen a zöld leveles növények és más zöldségek, gyümölcsök -  mindegyikben kulcsszerepet kap.  

Homoktövis

 Hazánkban négy szibériai homoktövisfajta terem, melyeknek nemcsak alakja, termése, mérete és színe különböző, hanem C-vitamin és karotinoid tartalma is. Immunrendszert erősítő hatása rendkívüli. Emellett magas növényi szteroid tartalmánál fogva csökkenti a női változókor kellemetlen tüneteit.