Keresés befejezése

Keresett szó: vérkeringés

Chilipaprika, a csípős dél-amerikai gyógy- és fűszernövény

A chilipaprika – latinul capsicum – fűszernövényként terjedt el szerte a világon, azonban számos értékes gyógyhatással is jellemezhető. Csípős íze és terápiás tulajdonsága is a benne rejlő kapszaicinoid vegyületeknek köszönhető, amelynek mennyisége paprikafajtánként eltérő. Belsőleg alkalmazva emésztésserkentő, antimikrobiális, reumás fájdalomcsillapító, hőtermelést fokozó hatásokat vált ki. Külsőleg izom, ín, ízületi fájdalomcsillapító, valamint a herpeszes idegfájdalmak kezelésére is adható.

Lúgosítás nem csak étkezéssel

A szervezetünkben lejátszó anyagcsere-folyamatok, valamint a stressz, szorongás és egyéb életmódfaktorok (pl. dohányzás, stb.) savképződést indítanak el. Legfontosabb méregtelenítő szervünk a máj és a vese, amelyek áldásos tevékenységének köszönhetően megszabadulhatunk a méreganyagoktól, így a savak nagy részétől is. A savak kiürítését a verejtékkel, légzéssel, a vizelettel és széklettel próbálja testünk elvégezni. Szerveink működését nem csak a megfelelő étkezés, ill. étrend-kiegészítés mozdíthatja elő, hanem számos egyéb módszer is. 

Paprika

A paprika nem csak fűszernövény, hanem kapszaicin vegyületcsoport révén értékes gyógyhatásokat is kifejt. Különösen a reumás panaszok, köszvény enyhítésére, emésztésserkentésre, nyálelválasztás fokozásra alkalmazzák.

Rozmaring

A rozmaringot a kolostori gyógyászat kimerültség és fájdalom kezelésére alkalmazta. A gyomorpanaszok, étvágytalanság, májbetegségek és reumás fájdalmak enyhítésében is szerepet játszik. A véráramlást serkentő hatása miatt a szellemi frissességet szolgálja.

Szantálfa

A szantálfa a test és lélek hűsítő, nyugtató növénye. Fertőtlenítő, antibakteriális, gyulladáscsökkentő, szélhajtó, nyugtató hatásait az ókorban is ismerték. Az indiai ayurvéda medicina is előszeretettel alkalmazza a harmadik szem megnyitására, a meditáció elősegítésére is.

Ginkgó

A ginkó, más néven páfrányfenyő Kína dél-keleti tartományából származik. Az 1700-as években került be Európába. A kínai gyógyászatban köhögés, fülzúgás és magas vérnyomás kezelésére használják. Javítja a vérellátást és a szellemi teljesítményt.
Lap: 1 / 2