Keresés befejezése

Keresett szó: torok

Mindentudó hormonjaink, inzulin

A hormonok fehérje természetű vegyületek, melyek a perifériás szövetekben termelődnek és specifikusan hatnak, de egy felsőbb agyi központ felügyeletével. Hasonlóan igen kis mennyiségben vannak jelen a szervezetben, mint a vitaminok (ugyanúgy nélkülözhetetlenek), csak azzal a különbséggel, hogy a vitaminok általában a táplálkozás útján jutnak be a szervezetbe, a külvilágból, a hormonokat viszont a szervezet állítja elő.

Út a cukorbetegség felé

Hogyan vezet a tartós stressz cukorbetegséghez?

Vitaminokkal az immunrendszer támogatásáért

Talán nem is jut eszünkbe, hogy mennyi életmódbeli tényező befolyásolhatja az immunrendszer működését.

Immunrendszeri egyensúly megőrzésének praktikái a téli hónapokra

A téli időszakban, különösen a változékony (hirtelen felmelegedés, lehűlés) időjárás miatt nagyobb fertőzésveszélynek vagyunk kitéve. Vírusok és baktériumok széles spektruma kering a levegőben, melyek legtöbbször a légutakat veszik célba. Hogyan előzhető meg a légúti betegségek kialakulása? Mit tegyünk a rendszeres visszaesés megakadályozása érdekében?

Hogyan kezeljük a torokfájdalmat?

A felső légúti fertőzések átlagban évente 5-6 alkalommal jelentkeznek és többnyire a téli időszakban, illetve az évszakváltások idején. Az alábbiakban áttekintjük a torokfájás természetes gyógymódjait és a megelőzés lehetőségeit.

Fekete áfonya

A fekete áfonyát a középkorban székrekedést okozó, összehúzó hatású növényként tartották számon. Napjainkra bebizonyosodott, hogy a retinára is fejt ki hatást, ezáltal a látásélesség fokozásában játszik szerepet. Mindemellett gyulladáscsökkentő, lázcsillapító, vércukorszint szabályozó tulajdonsága is ismert.
Lap: 1 / 6